Vytrhnuté z knihy...

22. března 2011 v 0:36 | LittLe |  Deň, do ktorého sa prebúdzam
No, na počudovanie, ešte stále nespím. Pozerám si všetko, čo som kedy pridala na internet. Narazila som na úryvok z knihy Twilight. Veľmi sa mi zapáčil, preto vám ho tu tiež pridám. Je to v českom jazyku, asi preto sa mi to najviac páči.

Poslední dva magnety - obyčejné černé kulaté, které jsem měla nejradši, protože udržely na ledničce deset listů papíru jako nic - se mému uspořádání nechtěly podřídit. Měly obrácenou polaritu; pokaždé, když jsem se snažila zařadit ten poslední, předposlední vyskočil z místa.
Bůhvíproč - možná to byla ta počínající mánie, co já vím - mě to opravdu štvalo. Proč se prostě nemůžou chovat, jak se sluší?
Hloupě umanutá jsem je pořád přistrkovala k sobě, jako kdybych čekala, že už to konečně vzdají. Mohla jsem jeden obrátit, ale připadalo by mi to jako prohra. Nakonec, zoufalá víc ze sebe než z magnetů, jsem je sundala z ledničky a přidržela je oběma rukama u sebe. Stálo to trochu námahy - byly dost silné, takže se vzpíraly -, ale donutila jsem je koexistovat vedle sebe.
"Vidíte," řekla jsem nahlas - mluvit k neživým předmětům, to je vždycky špatné znamení. "Není to tak strašné, že ne?"
Chvilku jsem tam stála jako pitomec, neschopná si přiznat, že fyzikální zákony prostě neovlivním. Pak jsem s povzdechem vrátila magnety zpátky na ledničku, dost daleko od sebe.
"K čemu to je, být tak nepřizpůsobiví," zamručela jsem na ně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Trish Trish | Web | 22. března 2011 v 18:48 | Reagovat

pekné :) milujem tie knihy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
kravy-vzadu